FlowinFLOWIN® byl vyvinut vrcholovými desetibojaři ve Švédsku jako pomůcka funkčního fitness. Poskytuje komplexní trénink, při kterém pracujete pouze s hmotností Vašeho těla, která je Vaším přirozeným odporem. Trénink probíhá na velké podložce, která je zároveň celou tréninkovou plochou a za pomoci malých podložek (padů) pod ruce, nohy, kolena a lokty.

Frikční trénink

Každý pohyb na flowinu vychází z optimálního nastavení kloubů a páteře. Cviky vycházejí z frikčních pohybů, kdy tím, že vytváříte tlak dlaněmi či chodidly do padů, dojde ke tření podložek o tréninkovou plochu. Na základě těchto pohybů byl flowin patentován jako Friction Training™. Díky těmto přirozeným a plynulým pohybům je velmi šetrný k Vašim kloubům, jelikož při cvičení nedochází ke skokům ani otřesům. Je tedy pod individuálním vedením vhodný pro všechny. Svými vlastnostmi naplňuje všechny principy funkčního pohybu.

Intenzita

Vždy záleží na hmotnosti Vašeho těla, rychlosti, rozsahu pohybu, počtu opěrných bodů a síle tlaku, který na podložku při cvičení vyvíjíte.

Varianty flowinu

Flowin je k dostání ve třech variantách:

FLOWIN® SPORT je třívrstvá rolovací podložka pro domácí použití v prostorově úsporném přenosném pouzdru.

FLOWIN® PRO je čtyřvrstvá pevná podložka pro profesionální trénink, skupinové lekce a rehabilitaci.

FLOWIN® PRO MINI je menší pevná varianta, snadno skladovatelná a využívaná v menších prostorech při sportu i rehabilitaci.