Veroniku jsem potkala před 16ti lety ve World Classu, v Praze. Za tři roky pravidelného trénování mě dostala, po mém prvním dítěti, do perfektní kondice, nikdy jsem se necítila tak jistá sebou a svým tělem. Veronika je velmi inspirativní a kreativní člověk, který na sobě neustále pracuje a rozvíjí se. Její osobní a pracovní vývoj během posledních šestnáct let je obdivuhodný.

Když jsem se po 3 letech odstěhovala do Norska, porodila druhé dítě, a třetí přijala z bývalého vztahu svého nového manžela, stala se ze mě oddaná žena v domácnosti na plný úvazek. Žena, která zcela potlačila sebe a své potřeby. Žádný čas na sebe, žádný pohyb, žádná péče o sebe jako o ženu, mě postupně začalo stahovat do silných depresí. S Veronikou jsme byly stále v kontaktu, a tak jsem ji poprosila o pomoc, aby za mnou přijela a pomohla mi dát život dohromady. Vůbec jsem netušila, co mě čeká a co má Veronika v plánu. Mám husí kůži, když si uvědomím, jaký byl můj život před příjezdem Veroniky, a jakých obrátek nabral po jejím odjezdu. Veronika byla katalyzátorem celého mého života, nejen že mi pomohla urovnat vztahy s mými blízkými, ale i mi pomohla si uvědomit, které lidi ve svém životě chci a už nechci mít.

No a kde jsme začaly? V Kuchyni!

1) První den jsme celý strávily čistkou kuchyně. Čím více jsme procházely a třídily a zbavovaly se nevhodných, prošlých potravin z lednice a kuchyňských skřínek, tím více ze mě odcházely negativní emoce, myšlenky. Cítila jsem, že to není jen úklid kuchyně, ale že je to i úklid v mé hlavě, srdci a emocích. Závan čerstvosti, nové energie byla tak osvěžující, že po prvním dni s Veronikou jsem byla po dlouhé době obdařena klidným a hlubokým spánkem.

2) Druhý den, ptomo co nás Veronika obdařila zdravou snídaní, jsme se vydaly na nákup do zdravého Bio obchodu. Kde mi Veronika ukázala, kde jaké potraviny najdu, co koupit, co s čím mohu kombinovat, čemu se vyvarovat, vysvětlila mi, co daný nový produkt nahrazuje z mé staré kuchyně. Byl to pro mě zcela nový svět a pohled. Uvědomila jsem si, jak moc zatěžuju své tělo nevhodnými potravinami, a jak mě můj starý způsob stravování vyčerpával. Jídlo mi energii spíše bralo, než aby mi ji dodávalo. A jak málo energie mi pak zůstávalo pro mou rodinu. Doma jsme pak zaplnily prázdné skříňky a lednici.

3) Součástí mé změny, bylo se naučit s novými potravinami pracovat. Veronika mě naučila několik druhů snídaní, obědů, večeří. Po letech jsem se naučila snídat a udělat si ze snídaně svůj oblíbený ranní rituál. Její přístup vychází z přirozenosti a jednoduchosti.

4) Nedílnou součástí bylo i příprava raw jablečného dortu, a pro mé děti pečení banánového chleba a namíchání s vlastního bezlepkového musli.

5) Nechyběl ani pohyb, který jsem potřebovala jako sůl. Moje záda dost trpí. První den příjezdu se mnou Veronika pracovala na mém držení těla, učila jsem se jak správně dýchat, a jak správně zapojovat břišní svaly. Uvolnily jsme přetížené svaly, spodní záda, prsní svaly oblast kolem kyčlí. A posílily ty oslabené, v mém případě horní záda. Druhý den mě a moji kamarádku vytáhla Veronika na trénink v přírodě, a nechyběl ani domácí trénink dom na flowinu. I můj manžel byl zapojen do pohybových aktivit!

6) Těch pár dní s Veronikou, ač to může znít jako klišé, mi zcela změnilo život. Můj život už nikdy nebude stejný jako byl před 3.7.2013. Cítím, že jsem nechala tu starou Andreau někde tam daleko a pod vedením Veroniky vystoupila z té své šedi a přijala tak zodpovědnost za sebe a za svůj život. Jsem ji za to nesmírně vděčná. A moje rodina také. Děkujeme.