Acai

Bobulky ovoce Acai berry nabíjejí tělo i mysl energií, zrychlují metabolismus, napomáhají spalování tuků, přinášejí pocit sytosti, a tím celkově napomáhají hubnutí. Aktivní látky neutralizují toxiny vyplavené do krevního oběhu z tukových vrstev a efektivně je odvedou z těla. Vysoký podíl vlákniny navíc podporuje vylučování nežádoucích látek z těla, což vede k dalšímu snížení hmotnosti.

Nejnovější vědecké výzkumy prokázaly, že se jedná o jedno z nutričně nejhodnotnějších jídel světa. Magická síla Acai berry je skryta ve fialově tmavých bobulích, které obsahují bohatý komplex vitamínu A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D a E, dále chrómu, hořčíku, zinku, železa, vápníku, Omega 3, 6 a 9 nenasycených mastných kyselin, bílkovin, vlákniny, rostlinných sterolů a spousty dalších látek.

Acai berry má extrémně nadprůměrné hodnoty antioxidantů, především skupiny flavonoidů, které se nevyskytují u žádného jiného ovoce na světě. Hodnota ORAC* je u mrazem sušeného Acai berry 102 700, několikrát tak předstihne borůvky (6 552), granátové jablko (2 341), brusinky (9 600), goji (25 300) nebo červené hrozny (1 260).

Přirozeně se vyskytuje v Jižní Americe, kde se sbírá z vršků palem v srdci Amazonského deštného pralesa. Původní indiánské kmeny jej používají jako mocný zdroj síly a energie, pro komplexní čištění těla a zabránění předčasného stárnutí organismu.

*Ovoce je vždy,  bezprostředně po jeho sklizení, zpracováno metodou šokového zmrazení, která zachovává v ovoci jeho nutriční hodnotu.