Ve snaze udělat si život jednodušší jsme si vytvořili svět plný plastů, chemikálií, fastfoodů, zprocesovaných pokrmů, chemicky upravených potravin, léků a drog. Ale opak je pravdou, nejen že jsme ho ztížili sami sobě, ale především i našim dětem a budoucím generacím. Stali jsme se tak největšími parazity naší Matky Země.

Paul Chek

Filozofie holistického koučinku Vám přináší

  • pohled na Váš život jako na celek
  • vědomý přístup k tělu, zdraví, mysli, životu a k celému okolí
  • zcela nové a hlubší vnímání Vás samotných, Vašeho těla, Vašeho života
  • nalezení slabých míst ve Vašem systému a způsoby, jak na nich zapracovat a posílit je
  • dosažení rovnováhy (Jin & Jang) mezi 6 klíčovými principy zdravého života: Yin: Dech, Výživa, Spánek a Yang: Myšlenky, Hydratace, Pohyb
  • spolupráce formou konzultací či individuálních programů: Vzdělávací program, Revitalizační program, Lauch Diet program

 

Dýchání

 

Bez myšlení vydrží někdo celý život, bez pohybu několik let, bez výživy několik měsíců, bez spánku týdny, bez hydratace týden, ale bez dýchání vydržíme sotva pár minut. Naučíte se, jak správně dýchat. Objevíte dýchací techniky ke snížení bolesti, stresu a ke zvýšení koncentrace.

Dýchání
Výživa

Revitalizujte své zažívání, zbavte toxinů a zvyšte absorpci živin. Zjistěte svůj metabolický typ a správnou kombinaci jídel (palivo) pro zvýšení energie. Objevte nové potraviny a způsoby, jak je připravit, a kde je nakoupit. Pocit'te změnu chutí, snadné trávení a vylučování, fyzickou a psychickou odolnost a především hormonální rovnováhu. 

Výživa
Spánek

Pro dosažení optimálního zdraví potřebujete dostatek pravidelného kvalitního spánku. Naučíte se techniky, jak zlepšit kvalitu spánku a jeho vliv na Váš hormonální rovnováhu a na fyzickou a psychickou regeneraci.

Spánek
Myšlení

Mysl tvoří Váš mozek, myšlenky tak tvoří to, kým jste. Jste to, co si myslíte. Vaše myšlení odráží Vaši emoční a hormonální rovnováhu, chování, reakce, volbu životní cesty - Váš sen, schopnost uspět a udržet si pevné zdraví a kondici. Holistický přístup identifikuje již nefunkční vzorce myšlení a chování a nahradí je novými, pro Vás funkčními vzorci, postavenými na Vašich opravdových core hodnotách (prioritách). Jde o vědomou regulaci stresu v životě.

Myšlení
Hydratace

Naučíte se, jaký dopad má dehydratace na Váš organismus - na psychiku, trávení, emoce, zažívání, rozsah pohybů v těle, na váš celodenní výkon a stabilitu energie přes den. Voda činí kolem 70% našeho těla. Nejenže hydratuje a čistí organismus, a tím z něj odvádí veškeré nečistoty, ale je také nutná pro nespočet chemických reakcí v těle.

Hydratace
Pohyb

Naučíte se, jak si zlepšit držení těla, jak správně cvičit a relaxovat. Důležitost rovnováhy mezi work out a work in. Na základě konzultace a analýzy Vašeho celkového zdravotního stavu a úrovně stresu ve Vašem životě, Vám pomohu zvolit vhodný pohyb a aktivitu. Pohyb udržuje zdravé klouby a svaly. Napomáhá cirkulaci krve a detoxifikaci organismu. Je důležitý pro pohyb orgánů a pomáhá celému zažívacímu traktu.

Pohyb

 

Jste jediní, kdo to může změnit!

Každý jsme jedinečná osobnost. Jak osobnostně rosteme, zjišťujeme, co je pro nás přínosem a co ne, a to ve všech oblastech života. Proto stačí naslouchat svému tělu a hledat odpovědi tam. To, co funguje ostatním lidem, nemusí platit pro Vás. Vaše tělo ví, co mu dělá a nedělá dobře, a co v danou chvíli potřebuje. 

Příklad ze života: dáte si třeba pizzu, a cítíte po ní nevolnost. Přesto si ji dáte příště znovu, dokonce nad svou reakcí mávnete rukou, jako by se vás signály Vašeho těla netýkaly. Znamená to, že si nejste vědomi svého těla a pocitů v něm. Uvědomění si těchto pocitů a reakcí těla, uvědomění si svého myšlení a chování, to je první krok ke změně a cesta k dosažení dlouhodobého výsledku.  

Budete-li jen bezmyšlenkovitě kopírovat, co vidíte v reklamách, na internetu a u ostatních kolem vás, výsledek bude vždy jen dočasný a kontraproduktivní. 

Dnešní konzumní způsob života doslova tlumí naše instinkty. Lidé žijí více ve své hlavě než ve svém těle. Starají se více o svá auta než sami o sebe. Záleží jim více na kvalitě benzínu do jejich aut, než na kvalitě paliva (ano jídlo je naše palivo) do jejich těl. 

VY jste jediní, kdo to může změnit – já Vám mohu na Vaší cestě ke změně jenom pomoci.

 

Změna přijde, když touha po změně 
je větší než strach ze změny

Pokud Vás myšlenka na zdravé stravování a pravidelný pohyb znepokojuje a přijde Vám příliš obtížná a komplikovaná, nemějte obavy! Není to o nic obtížnější a komplikované než to, co každodenně ve svém životě děláte a na co plýtváte svou energii. Vaše chronická únava, deprese, letargie, úzkosti, náladovost, podrážděnost, obezita a neustále se opakující bolesti a onemocnění – to vše stojí obrovskou porci Vaší energie. Není těžké být zdravý, vitální, produktivní a mít krásné tělo -  je to jen otázka volby. Vše, co musíte udělat, je změnit své myšlení, a nasměrovat svou energii k dosažení toho, co v životě chcete, místo plýtvání energií na to, co vlastně vůbec nechcete.

 

Jak být dobrým příkladem budoucím generacím? 
"Žijeme v době, která určí kvalitu života pro dalších 7 generací!"

Přemýšleli jste někdy, proč vlastně jíte to, co jíte a proč si myslíte, co si myslíte? Od narození jíme to, co nám rodiče a společnost doslova předloží na talíř. Naši rodiče nám vaří jen to, co je naučili doma. Je to zažitá praxe, rodinné recepty i zkušenosti se takhle předávají od nepaměti z generace na generaci. Nemůžeme jim tedy nic zazlívat, dělají pro nás vždy to nejlepší, co v danou chvíli umí. Nicméně spousta z nás často v těchto návycích setrvává až do dospělosti. Stejné je to u vzorců myšlení a chování, které jsme od okolí přijali za své. Je však jen na nás, zda v tom zaběhnutém a vyzkoušeném stereotypu chceme pokračovat, anebo půjdeme vlastní cestou. Pokud se rozhodneme pro změnu, musíme nejdříve zjistit pravdu o tom, kdo jsme, a co je pro nás, naše tělo, náš život a naše myšlení, to nejlepší. A tím tak zasejeme semínko pro novou generaci. A právě o stravě, pohybu a myšlení jako celku a o komplexním chápání života je holistický koučink. 

 

Nabízím sestavení individuálních programů na revitalizaci zažívacího systému a podporu celého zdraví. Spolupráce probíhá formou osobního setkání, online či telefonické komunikace. V případě zájmu mě prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..