Veronika Tichá

Veronika Tichá

Holistic Lifestyle, Health, Nutrition & Fitness Coach

 

Kdo jsem

Jmenuji se Veronika Tichá, jsem první certifikovaná holistická koučka životního stylu 3. úrovně v České republice, osobní trenérka fitness, Master trenérka FLOWIN®, instruktorka TRX a další (viz. kvalifikace).

Jsem holistická koučka životního stylu poskytující poradenství v oblasti zdraví, výživy, pohybu a zdravého životního stylu. Specializuji se na individuální a osobní přístup, jeden na jednoho. Mou životní misí je Vás doprovázet na Vaší cestě životem a pomoci Vám si vybudovat a udržet pevné zdraví, fyzickou kondici, emoční a mentální stabilitu. Vždy udělám to nejlepší, co mohu, abych Vám pomohla zlepšit a vybalancovat tu oblast Vašeho života, která je v nerovnováze. Pro zkvalitnění mých služeb jsem pro Vás otevřela privátní studio na Praze 7. Více na www.primalcode.cz.

Je mi velkou ctí být součástí Vaší cesty k uzdravení jakékoliv oblasti Vašeho života.

Moje filozofie

Přeji si:

  • Inspirovat Vás k vnitřní touze pozvednout kvalitu Vašeho života.
  • Ukázat Vám a naučit Vás metody, jak můžete zlepšit své zdraví, svůj život a následně život i svých blízkých.
  • Probudit ve Vás Vaše zapomenuté Já.
  • Vybízet Vás k vyšším výkonům, cílům a podnítit Vás tak, abyste neustále pracovali na rozvoji svého fyzického, emočního, mentálního a duševního zdraví.
  • Naučit Vás nést zodpovědnost za Váš život, Vaše zdraví, tělo, emoce a myšlenky.
  • Pomoci Vám uvědomit si, že Vaše dítě vnímá nebo bude jednou vnímat jeho svět skrze Vás. Proto péče o sebe a zodpovědnost za Váš život je jediná a zásadní investice, která se bude předávat z generace na generaci, a která udrží Váš život v chodu světa dlouho poté, co tu už nebudete. Není to investice, která stojí za to?

 

Moje životní mise

Jsem žijícím příkladem mé filozofie. Žiju to, co předávám dál.

Za vším bylo Proč a Jak

Již více než dvě dekády svého života se zabývám otázkami týkajícími se významu věcí, které v životě děláme. Proč jsou někteří lidé stále nemocní a jiní ne? Proč jsou někteří lidé šťastní a jiní ne? Proč jsou někteří lidé úspěšní a jiní ne? Proč se někteří lidé bojí a jiní ne? Jaké jsou příčiny těchto stavů a jak je možné je změnit? Jaký dopad má, co si myslíme, co cítíme nebo co jíme na naše tělo a na naše zdraví? Hledání odpovědí na tyto otázky je to, co dodává mému životu vášeň. Je to celoživotní cesta o každodenní vědomé práci na sobě, učení se a objevování skrytých pravd a odpovědí.

Při hledání odpovědí jsem následovala svou intuici a nechala se inspirovat a učila se od pro mě těch nejlepších lidí z oboru jako je: Paul Chek, Angie Lustrick, Donal & Cathy Carr, PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D., Kateřina Boesenberg BHSc., Anthony William a mnoho dalších.

 

Veronika TicháVeronika TicháVeronika Tichá

 

Jak to vše začalo

S fitness jsem začala ve svých 16ti letech. Prvních 7 let to byl pouze koníček. Nyní se mu profesně věnuji už víc jak 17 let. Mou profesní cestu v oblasti fitness a životního stylu odstartovala má první návštěva Austrálie v roce 2005. Ze Sydney jsem se vrátila pod dvou letech již jako certifikovaná osobní trenérka. V Praze jsem se pak této profesi začala ihned věnovat a dál jsem pokračovala v rozvoji svých dovedností na různých kurzech, seminářích a workshopech. Často jsem se u klientů setkávala s různými posturálními problémy a bolestmi pohybového aparátu. Proto jsem se začala zajímat o fyzioterapii. V tomto období jsem se seznámila s PhDr. Jiřím Čumpelíkem Ph.D.,u kterého jsem se učila několik let. Jeho učení a vnímání pohybu se stalo základním pilířem mé práce.

O zdraví a stravu jsem se intuitivně začala zajímat už v dospívání, z důvodu mého častého onemocnění. Vybudovat si důvěru ve své tělo a zdraví, pro mě bylo velkou výzvou a zároveň motivací, jelikož jsem zažila, jak dokáže být onemocnění omezující a mentálně náročné. Byl to počátek mého hledání souvislostí mezi tím, jak strava, emoce, myšlenky, vztahy a stres ovlivňují naše zdraví, fyzické tělo a celkovou kvalitu života. Setkávala jsem se s tím nejen skrze svůj život, ale také skrze životy mých přátel a klientů, kteří mě stejně jako moje vlastní zkušenosti inspirovali a motivovali k objevování hlubších souvislostí.

Protože moje vášeň a zájem o zdraví, výživu, pohyb, psychiku, profesní a osobní rozvoj neustále rostl, stala jsem se Holistickým koučem životního stylu na C.H.E.K institute pod vedením Paula Cheka, který jsem zahájila v Austrálii (v roce 2012) a později dokončila v Anglii. Přístup Paula Cheka dal mé práci celistvost a komplexní přístup (pohyb, strava, mysl a duchovní rozvoj). Zde jsem si osvojila koučovací dovednosti a naučila se holistické postupy podporující zdraví, fyzickou kondici a psychickou stabilitu. Získala jsem informace o výživě a o mnoha různých dietních směrech. Zúčastnila jsem se také wellness konferencí, seminářů, workshopů s dalšími holistickými profesionály z celého světa. 

Abych Vám mohla být tím nejlepším koučem, musím vědět, kdo jsem. Proto je součástí mé práce jako kouče, také péče o můj vnitřní duševní svět. Metody péče o duševní hygienu a seberozvoj jako je koučink, mentorink, psychoterapie, vedená práce s dechem, meditace, arterapie, terapeutická práce s medicínou, mě za poslední dvě dekády doprovázeli mým životem. Jedním z významných míst, kam mě má intuice dovedla bylo Peru, Amazonka. Místo, kde proběhla hluboká a soustředěná práce s podvědomím s tamními šamany.

Během let mé práce s klienty jsem si všimla, že téměř každý kdo ke mě přišel kvůli hubnutí, fyzické kondici nebo celkovému zlepšení zdravotního stavu, měl různé autoimunitní poruchy, poruchy zažívání, štítné žlázy, střevní problémy, chronickou únavu, kožní problémy, alergie, závislosti, úzkosti, deprese, či jiné druhy tzv. záhadných symptomů a chronických zdravotních obtíží. Cítila jsem, že potřebuju jít ještě dál, hlouběji, abych tu skládačku poskládala. V tomto období jsem se seznámila s naturopatkou Kateřinou Boesenberg BHSc., která se stala i mou stálou klientkou. Kateřina mi představila svou školu Klinické Naturopatie, kde jsem se začala věnovat nutriční medicíně.

Autoimunitní onemocnění se objevovalo napříč generacemi i u nás v rodině. Bylo i příčinou předčasných úmrtí. Proto jsem se začala zajímat, co stojí za spuštěním těchto reakcí těla a jak je možné tento stav zvrátit a dostat tělo zpět do rovnováhy. V té době mě intuice zavedla na Heal Summit, kde jsem narazila na Anthony Williama. Když jsem ho slyšela mluvit, věděla jsem, že on je ten poslední kousek skládačky, který tak dlouho hledám. Jeho práce je nadčasová, inspirativní a přirozená a stala se každodenní součástí mého života. 

Od té doby zahrnuji tyto pokročilé a nadčasové informace do své práce, a tím tak pomáhám lidem se přirozeně zotavit z chronických zdravotních obtíží. Prevence je základ. Proto své klienty učím jak se o sebe starat v různých etapách života, jak pracovat se stravou a doplňky jako léčebných nástrojem a jak pracovat s psychikou, myšlenkami a emocemi.

Říkám si holistický kouč životního stylu, zdraví, výživy a pohybu, protože to popisuje vše co má práce zahrnuje. Moje práce je vyvrcholením všeho, co jsem studovala, zažila při léčení svého těla, zdraví, mysli, srdce, duše a ducha. A na této cestě stále jsem.

Abych Vám mohla nabídnout tu nejlepší možnou péči, v březnu 2017, jsem pro Vás otevřela vlastní lifestylové a pohybové studio Primal code na Praze 7. Více na www. primalcode.cz.